פרקט עץ מלא

פרקט עץ מלא הנו פרקט אשר כל שבביו עשויים מעץ אמתי, ללא חומר נוסף כמו למינציה או פולימרים כלשהם. מה שכן, הפרקטים הללו כן עשירים בחומרי ציפוי נגד מכות וחבטות ונגד דהיית צבע. בפועל, מדובר בפרקטים חזקים מאד, המסוגלים לספוג גם הנחתות של מכות כבדות משקל, אך חסרונם מתבטא בציפוי הצבע, שלא משפיע לזמן רב, והפרקט חשוף, למעשה, לדהייה לאחר שנים מועטות יחסית של שימוש. לכן, מי שמתחייב לפרקט עץ מלא, צריך להתחייב לאחזקת חומרי ציפוי וגפ חומרי צבע למילוי במקרה של דהייה.
 
פרקט עץ מלא – היתרונות
 
חסין וחזק.
עבה, ומשרה תחושת יציבות.
ניתן לצביעה בשלל גוונים, ולא רק בגוון העץ האמתי החום-צהוב-אדום.
מבצע הנמכה של הדיוטה בפועל. מי שתכנן להנמיך את ההפרש בין הרצפה לגג, יוכל לעשות זאת באמצעות פרקט עץ מלא. יצוין כי יידרש שינוי גם בדלתות של אותו חדר לשם הגבהתן לגובה המשטח החדש אשר נוצר.
 
ריצוף חוץ
 
חסרונותיו של פרקט עץ מלא
 
נחשב ליקר לעומת פרקטים מחומרים מדומים, ודאי יקר יותר מפרקט עצי סנדוויץ' או לביד. הפרקט, גם אם הגיע אליכם הביתה מצופה במיטב חומרי הציפוי, יהיה רגיש לדהיית צבע, והשפעתו של חומר הציפוי תפוג בתוך פרק זמן קצר של שנים מועטות, לעתים של חודשים ספורים. על כן, החיסרון המרכזי שאתם לא רק מחזיקים בביתכם פרקט, אלא גם חומרי מילוי ותחזוקה כמו צבעי עץ וחומרי ציפוי למריחה עתידית נגד דהיית צבע לפרק הזמן הבא לאחר הדהייה הנוכחית.
 
למי נחוץ מאד פרקט מעץ מלא?
 
לאנשים הזקוקים לפרקט לשם העבודה: הקמת סטודיו לריקוד, כושר והתעמלות מצריכה לרוב הטמעת פרקט מעץ מלא, שכן עבודה על רצפת אבן קרה אינה מפרה ואינה כיפית כלל, ומאידך עבודה על פרקט למינציה דקיק ורגיש איננה בטוחה. בנוסף, מי שמעוניין לקדם בביתו עיצוב כפרי או עתיק ולעשות זאת עד הסוף וללא פיתוחים של העת האחרונה יזדקק לפרקט מעץ אמתי. פרקט מעץ אמתי יכול להיות מורכב רק על ידי חברה מקצועית המתמחה בפרקטים ויודעית הכל על תכנונם, בנייתם והטמעתם בבתיכם. חברה זו תוכל גם לשנות את תוואי הפרקט שלכם במידה ועשיתם שיפוץ או עברתם דירה. מוזמנים להיכנס ולצפות בקטלוג פרקטים 2017 של החברה המובילה.