קרמיקה

התאמת קרמיקה לעיצוב הבית

במאמר זה נסקור עבורכם מוצרי קרמיקה שונים המיועדים לעיצוב הבית. כידוע, עיצוב הבית בקרמיקה מקובל כאשר מחפים את קירות האמבטיה, הריצוף ואמצעי המידוף השונים. כך, מקובל גם במטבח. נהוג לעצב את הבית כך שהריצוף כולו עשוי קרמיקה. במאמר שלפניכם נצביע על המקומות המיועדים להצבת קרמיקה ועל סוגי קרמיקה מועדפים לכל אזור.

חדר האמבטיה

בחדר האמבטיה מקובל להשתמש בגרניט פורצלן בתור בסיס לכיור. עבור הריצוף ניתן לבחור בין גרניט פורצלן לבין בלטות קרמיקה, ובשפה המקצועית – טראצו. ניתן לחפות את הקירות בטראצו או בגרניט פורצלן. לריצוף – עדיפות בהצבת טראצו על פני גרניט פורצלן בשל כך שטראצו אינו רגיש למכות יבשות שעלולות להיגרם כתוצאה מצעדים לוחצים על הרצפה. גרניט פורצלן עלולה להיסדק כתוצאה ממכות, אך במסתכם – שני סוגי הקרמיקה אינם רגישים להנחת חפים כבדים, שינויי טמפרטורה ומים.

חדר המטבח

במטבח יהיה זה נהוג להשתמש בחיפוי טראצו או גרניט פורצלן מעל לשיש המטבח. עבור השיש עצמו ניתן לבחור בין שיש גרניט, שיש גרניט פורצלן, לבין קרמיקה סטנדרטית שאינה רגישה למכות יבשות. בסך הכל, שיש המטבח נועד לשמש אותנו להכנה ועיבוד של מזון ולכן אין הרבה סיכוי למתן מכות יבשות על גביו, בשונה מריצוף בו הסיכוי קיים ברמה גבוהה יותר. לפיכך, ריצוף המטבח המומלץ הוא ריצוף טראצו. חשוב לציין שבמידה ובחרתם בגרניט או גרניט פורצלן לעיצוב המטבח – מוטב לבחור בעיצובים כהים ולא בהירים על מנת שהסדקים שעלולים להיווצר לא ייראו בצורה בולטת לעיין.

ריצוף הבית

ריצוף הבית אפשרי לביצוע באמצעות גרניט פורצלן חום המדמה משטח פרקט, לאלו מכם שאוהבים משטחי פרקט אך לא מעוניינים בעץ אמיתי בשל עלויות התחזוקה הגבוהות. חשוב לזכור תמיד שמדובר במשטח רגיש למכות יבשות, ולכן יש לקחת בחשבון נקיטה במשנה זהירות ועדינות בבית שכזה. אפשרות נוספת ובטוחה יותר לריצוף הבית היא על ידי בלטות קרמיקה – טראצו.

ריצוף חצר הבית

בחצר הבית יש לכם מגוון רחב יותר של אפשרויות. ניתן לרצף בטרה קוטה: קרמיקה המיועדת להצבה בחצרות. לא נהוג לצבוע אותה בשל כך שגשמים שירדו בחצר עלולים לספוח את הצבע ולחשוף שוב את האבנים בצבעם המקורי בלאו הכי. לכן, נהוג להשתמש בהן כשהן בצבען המקורי – חרס טבעי. חשוב לדאוג שלא יהיה קשר ישיר בין מיי הממטרות בחצר שלכם לבין הריצוף בשל רגישותו למים. כמובן שניתן לרצף גינות גם במשטחי שיש סטנדרטיים כמו טראצו או גרניט פורצלן.